Enerin

EnerIn C.C.W. Szolgáltató Kft.

A kedvezményezett neve: 
EnerIn C.C.W. Szolgáltató Kft.


A projekt címe:
Önkiszolgáló autómosók kiépítése és üzemeltetése



Technológiai leírás:
Autómosóink mechanikailag szűrt és lágyított meleg és hideg vizet használnak a mosáshoz. A mosási és ápolási folyamat során a technológia három különböző tisztítószert használ. Folyékony sampon beadagolással oldatba vegyülve kémiailag segíti a szennyoldást. Aktívan fejti ki a hatását, eltávolítva a makacsul tapadó szennyfilm réteget is. A szennyeződés eltávolítását és a tisztavizes öblítést követően, nanotechnológiás viaszt viszünk fel a felületre, amely ápolja és megóvja a lakkfelületet a környezet káros hatásaitól. Az utolsó öblítés ozmózisszűrőn átszűrt, ásványianyag-mentes vízzel történik, melyhez vízlepergető, száradást segítő adalékanyagot keverünk. Az eredmény foltmentesen száradó, fényes felület.

  • Az alkalmazott technológia nagy figyelmet fordít az energiatakarékosságra és a környezetvédelemre. A vízfelhasználás maximálisan 10l/min mosóállásonként. A viszonylagosan alacsony nyomás és vízmennyiség miatt alacsony a szivattyúkat meghajtó elektromotorok teljesítménye, így áramfogyasztása is. 
  • A szennyvízkezelés zárt rendszerben történik, a környezet bárminemű szennyezése nélkül. A felhasznált növényi alapú környezetbarát termékek biológiailag teljesen lebomló növényi eredetű alapanyagokból készülnek A felhasznált tisztítószerek szintetikus illatanyag-, színezék-, és foszfátmentes, ezenkívül 100 százalékban újrahasznosítható műanyag flakonban érkeznek. 
  • A környezetbarát tisztító termékek viszonylag alacsony levegő-, víz és talajszennyezést okoznak; takarékosan bánnak a természeti erőforrásokkal; csökkentik a globális felmelegedést, és fenntartják a biodiverzitást. Emellett hozzájárulnak a hulladékcsökkentéshez, az energiatakarékossághoz, az ózonréteg védelméhez és a környezetbiztonsághoz.

A projekt tartalmának rövid bemutatása:
Érintkezésmentes, okos fizetésirendszer kialakítása QR kód alapú rendszer bevezetésével 
Legfőbb célja: A mai kornak megfelelő fizetési megoldások költséghatékony bevezetése az eddig főként érmével vagy zsetonnal működő rendszerek mellett. Az okos fizetési megoldás egy vagy akár több központi fizetőautomata bevezetésével és csatlakoztatásával a meglévő érmés/zsetonos készülékekhez további innovatív fizetési megoldások bevezetését teszi lehetővé. A bankkártyás fizetési lehetőségen túl a hűségkártya, bérletrendszer alkalmazhatóságát, valamint az elektronikus pénztárcák, mobilos fizetéssel vagy akár crypto-valutás fizetési lehetőségekkel egészíthető ki az adott rendszer. 

A fejlesztés egyik legnagyobb előnye, hogy a bevezetés nem igényel lényegi átalakítást a meglévő rendszereken. Az érme/zseton elfogadó egységek mellé vagy helyére beépíthető "érme-elfogadó egység szimulátor" kiegészítő elektronika utólagos beépítése valósítja meg az egység "okos" fizetési megoldással történő bővítését. A fizető automata egy QR-kódos jegyet nyomtat tetszőleges módon (érme, bankkártya, bankjegy, bérlet, Bitcoin) befizetett összegek fejében, és az így kapott "voucher" segítségével használható fel az egyes készülékeknél a megvásárolt "kredit". Eddig szinte senkinek nem sikerült QR kódos megoldást bevezetni az ilyen jellegű felhasználásoknál, de a fejlesztés megvalósít egy eddig egyedülálló QR-kód olvasó berendezést, mellyel a korábbi kudarcok kiküszöbölésre kerülnek. A kinyomtatott QR-kódos jegyek egyszerűen virtualizálhatók mobiltelefonra, mivel azokat csak le kell fényképezni a készülékbe épített kamerával, és a továbbiakban már az okos-telefon képernyőjéről is megvalósul a felhasználhatóság, és a papír alapú jegy megsérülése vagy teljes megsemmisülése esetén sem veszti el a "jegyét" a felhasználó.  

A vásárláskor a központi fizető automata lehetőséget nyújt önkiszolgáló módon számlakészítésre is a vásárlási összegről, ami szintén egyedülálló megoldást kíván a hasonló területeken eddig megszokott megoldásokkal szemben. További előnyei, hogy a vásárlások és a felhasználási adatok online nyomon követhetők egy központi távfelügyeleti rendszerben, amiből pontos, anonim felhasználási statisztikák nyerhetők ki, további marketing és üzletfejlesztési lehetőségekkel. Itt lehetőség van a rendszer esetleges meghibásodásának időben történő detektálására, a készpénz tárolók telítettségének követésére, a nyomtató papírkifogyásának időben előrejelzésére, vagy akár távsegítség nyújtható a vevők számára. 

Applikáció kialakítása, SMART CITY rendszerbe történő beillesztése:
A Smart Car Wash applikáció segítségével a már megvásárolt QR-kódos voucher-ek kiterjeszthetők további szolgáltatások igénybevételére akár földrajzilag teljesen más helyszíneken, sőt más típusú szolgáltatások fizetése is megvalósítható ennek segítségével. Az applikáció segítségével lehetőség van a központi fizető automata mellőzésére is, mivel az okostelefonon keresztül is megvásárolhatóvá válik a QR-kódos voucher, így a papír alapú jegyek felhasználása is csökkenthető a "zöld" megoldások további támogatásaképpen. A felhasználást a vevő is könnyen ellenőrizheti mobiltelefonján, továbbá az automatánál történő esetleges sorban állások is elkerülhetők. Az applikáció előre jelezheti a vevők számára a terheltebb felhasználási időszakokat is, ezzel is növelve a vevői elégedettséget és lecsökkentheti a csúcsidőszakok miatti esetleges torlódásokat. További cél, hogy illeszthető legyen egy jól működő Smart City rendszerbe. 

Szürkevíz használó technológia alkalmazása:
További innovációs lehetőség a vízfelhasználás csökkentése érdekében a „szürkevíz rendszer”. Miután a rendszer még kísérleti stádiumban van, így a felhasználása még nem 100%-os a mosóknál. Ennek elsődleges oka, hogy a részecskeszűrők alkalmazhatósága korlátozott, azaz még nem biztosított a 100%-os karcolásmentes megoldást, ami egy autómosónál alapfeltétel. 

Működési alapelv:
A rendszer alapelve, hogy a mosók vizét a szeparátor után összegyűjti, és ebből állít elő szűrés és tisztítás után kellő tisztaságú vizet. Ezzel a vízfelhasználást a töredékére lehet csökkenteni, azaz a felhasznált víz 80%-át újra hasznosíthatjuk. Ezzel az innovatív technológiával előtérbe kerül a környezettudatosság és a hosszú távú fenntarthatóság, amihez, ha megfelelő energiaforrást (napelemeket) biztosítanak, akkor már majdnem egy zárt láncú környezetkímélő technológiai folyamatról beszélhetünk, ami a korunk egyik legnagyobb kihívása. 

A Projekt megvalósulásának helyszíne és befejezési dátuma (település, régió):

  • Szentes (2022. Q4)
  • Szarvas (2022. Q4)
  • Hódmezővásárhely (várható: 2023. Q2)
  • Makó (várható: 2023. Q2)
  • Hajdúszoboszló (várható: 2023. Q2)
  • Karcag (várható: 2023. Q3)
  • Kiskunfélegyháza (várható: 2023. Q4)

A felhívás azonosító jele:

A projekt tervezett befejezési dátuma (ha megvalósult, akkor a tényleges befejezés):
2023. év közepéig várhatóan minden projekt befejeződik.

A szerződött támogatás összege: